AİLE BİRLEŞİMİ

Yurt dışında’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı aile birleşimi vizesi ile eşinin veya ailesinin yanına gidebilmektedir.Eşle aile birleşimi yapılabildiği gibi, çocuklar da ailelerinin yanına aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilirler.

Aile birleşimi başvuru yapmak için ilk olarak randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir. Randevusu olmayan başvuru sahiplerinin işlemleri kesinlikle yapılmamaktadır. Randevu aldıktan sonra gerekli evrak listesi tarafınıza iletilecektir. Lütfen aile birleşimi evrak listesini tam bir şekilde hazırlayınız. Eksik belgelerle yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ !!! Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

Ulaşılabilir telefon numarası 0850 346 51 26

Randevu Almak İçin Bizi Arayın .

ÖNEMLİ UYARI !!! Aile birleşimi başvuru süreci ortalama 1 ile 3 ay arasında değişmektedir. Başvurunuz işleme alındıktan sonra güvenlik nedeniyle konsolosluk başvurunuz hakkında bilgi vermemektedir. Lütfen ısrarcı olmayınız.

A1 Sertifikası Nedir ?

Bilindiği gibi Almanya tarafından alınan bir karar gereği, Almanya’da bulunan eşinin yanına yerleşmek için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarından temel düzeyde Almanca bilgisi istenmektedir.Almanya’da ikamet eden Türk yada Alman vatandaşı ile evlenip,bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin Almanya’dan vize alması için A1 seviyesinde Almanca bilmeleri gerekmektedir.

Yurt dışından Almanya’daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse, kendi ülkesinden ayrılmadan önce, basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya’ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.
Söz konusu basit düzeydeki Almanca bilgisini Goethe-Institut’un bir sınavıyla kanıtlayabilirsiniz.