Amerika Evrak Listesi

AMERİKA

 

ÇOK ÖNEMLİ !!! Lütfen başvuru sonucunuz hakkında bizi aramayınız.Başvurunuz sonuçlandığında tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

ÇOK ÖNEMLİ !!! Henüz başvuru yapmadıysanız  vize-pasaport-oturum başvurusu için 0850 346 51 26 yı arayınız.

 

amerika

Göçmen olmayan vize adaylarının (yaşa bakılmaksızın) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Elektronik Başvurusunu doldurmaları gerekmektedir. DS-160 formu online olarak doldurulmalıdır. Mülakat sırasında adaylar, onay sayfasının barkodlu çıktısını sunmalıdır. DS-160’ı doldurmak için lütfen 0850 299 90 80 i arayarak telefon desteği alın.

 Konsoloslukta Vize başvurusunun yapılması 
Randevu tarihinizde ve saatinde konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada yanınızda Pasaportunuz, tarafımızca doldurulmuş başvuru formunuz, fotoğrafınız ve diğer ek evraklarınız olmalıdır. Konsolosluk yetkilisi başvuru esnasında sizden herhangi bir belge almaz. Yanınızda götürdüğünüz ve aşağıda size önerdiğimiz belgeleri sadece gerekli olduğu takdirde görmek ister. ( Başvuru işlemleri sadece sizin tarafınızdan yapılabilir. Konsolosluk sizin dışınızda başka bir kimseden başvuru / aracı kişi ve kurum kabul etmemektedir. )

Aşağıda Yer alan Evrakların başvuru aşamasında yanınızda olmasında fayda vardır. 
1. Pasaport (Sahibi tarafından imzalanmış ve seyahat bitiminden itibaren en az 1 yıl geçerli)
2. Vize başvuru formu (Travel Terminal Tarafından Doldurulan online Başvuru Formu )
3. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz  2 adet 5×5 ebatından fotoğraf
4. Şirketin imza sirküleri fotokopisi (süresi geçmemiş)
5. Faaliyet belgesi fotokopisi( son 3 ay tarihli )
6. Vergi levhası fotokopisi ( bulunduğunuz yılın işlenmiş olması gerekmektedir)
7. Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
8. SGK işe giriş bildirgesi veya Bağkur dökümleri, Son 4 aylık maaş bordroları
9. Banka hesap cüzdanları ( güncel tarihli hesap hareketli ve bakiyeli son 6 aylık banka cüzdan fotokopisi yada bankanın antetli kağıdına yazılmış son hesap durumunu gösteren son 6 aylık hesap dökümü özeti)
10. Tapu Fotokopisi ( var ise ), Araç ruhsat fotokopisi
11. Evli iseniz Evlililik cüzdanı fotokopisi  yada nüfüs kayıt örneği
12. Otel ve uçak rezervasyonları

 

Önemli Uyarı : Amerika Vizesi başvurusu 3 aşamalı bir işlem ile tamamlanmaktadır. İzlenecek her aşama doğru bir başvuru yapabimeniz için aşağıda detaylı olarak aktarılmıştır.

1. Aşama ; DS160 Formunun doldurulması : ( Ankara Vize Data Tarafından gerçekleştirilir )
Son derece karmaşık olan ve hakkınızda birçok bilginin gerekli olduğu bu formu hatasız doldurabilmemiz için gerekli bilgi formunu bizi arayarak temin ediniz. Bu soru formunda yer alan tüm soruları yanıtladıktan sonra, fotoğrafınız ile birlikte info@ankaravizedata.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. İşlem ücretinin ödenmesini takip eden ilk iş günü mesai bitimine kadar DS160 Formunuz doldurulacak ve size mail olarak ulaştırılacaktır. Bu mail geldikten sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.

2. Aşama ; Harç Ücretinin yatırılması ve Randevu alınması ( Ankara Vize Data  tarafından gerçekleştirilir)
Başvuru harcınızı yatırabilmek ve Randevu alabilmek için 0850 299 90 80 numaralı telefonu arayarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

3. Aşama ; Konsoloslukta Vize Müracatı ( Sizin tarafınızdan gerçekleştirilecektir.)
Amerika vizesi başvurusu için; Sizin adınıza doldurulan Başvuru formunuz ve diğer evraklarınız ile birlikte, randevu tarihinizde konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. Tüm Müracatçıların vize başvurusu esnasında şahsen konsoloslukta hazır bulunmaları gerekmektedir. Konsolosluk görevlisi ile yapılan mülakat neticesinde, vize verilip verilmeyeceğine Konsolosluk karar verecek ve size bildirecektir.