Çin Cumhuriyeti Evrak Lİstesi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

CİNÇİN 

Çin Halk Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yeşil ve kırmızı pasaporta vize gerekmemektedir. Çin vizesi ile Çin’e yapılan girişlerde en fazla 30 gün kalınabilir. Bu süre dolduğunda Çin’den çıkmak gerekmektedir.

F Vize
Davet üzerine Çin’e iş ziyaretleri, araştırma, semine ticari işler, bilimsel ve kültürel iletişimde bulunmak olduğu kadar kısa süreli eğitim, staj vb. amaçlı altı ayı geçmeyen durumlarda verilir.
İlk defa Çin vizesi başvurusundan bulunan şahıslar, genellikle tek girişli veya çift girişli vize başvurusunda bulunabilirler.

Tek ve Çift girişli vizelerin geçerlilik süresi 3 aydır. 3 ay içinde yapılan girişi takip eden 30 gün Çin’de kalınabilir. 6 Aylık ve 1 Yıllık vizeler çok girişli olup, herhangi bir giriş sayısı sınırlandırması yoktur. Fakat bu vizeler de Tek ve Çift girişli vizeler gibi bir girişte en fazla 30 gün kalma imkanı verir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”TİCARİ İÇİN EVRAK LİSTESİ” el_id=”1455793427156-215a6ef2-b2c4″]Firmanızın garanti yazısı (Çin Konsolosluğuna hitaben yazılması gerekmektedir.)
Firmanızın Faaliyet belgesi
Vergi Levhası fotokopisi
Kimlik fotokopisi Ön ve arka yüz
Resmi makamlarca onaylı davetiyenizin Aslı
Karşıdan çekilmiş 2 Adet fotoğraf (vesikalık)
Pasaportunuzun 6 ay geçerlilik süresi olmalı[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]

Çin Vizesi Hususunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

UYARI !!! Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu davetiyelerin belediye onaylı olmaması durumunda başvuruları kabul etmemektedir.

İlk defa Çin’e gidenler için Çin Konsoloslugu sadece Tek giris vize vermektedir.
(Tek giriş vize ile Çin’e giriş hakkınız 1 defadır.)
Çin’den Hongkong’a geçiş yaptığınızda vize hakkınızı kullanmış olursunuz. Vizeniz çift giriş veya çoklu giriş değil ise yeni bir vizeye ihtiyacınız vardır.

Hongkong’ta 3 aydan az kalacak Türk Vatandaslari için Hongkong’a vize uygulamasi yoktur.
Çin’den Hongkong’a giris yaptiktan sonra, tekrar Çin’e giris yapmak isteyen yolcularin en az çift girisli vizeye ihtiyaçlari vardir.
Istanbul Çin Konsoloslugu Pazartesi, Çarsamba ve Cuma Günleri Açiktir. Bu sebeple, vize alinacak pasaportlarin bir gün evvelden firmamiza ulastirmaniz gerekmektedir.
Çin vizesinin verilis süresi 4 is günüdür. Express islem fiyat farkinin ödenmesi durumunda vizeniz ayni gün veya iki sonraki is günü içersinde Konsolosluga ödenecek farkla alinir.
Bir sirketten ayni anda en fazla 3 kisi basvurabilir.
Çin Halk Cumhuriyeti yesil pasaporta vize uygulamamaktadir.