IDATA

İdata Almanya ve İtalya başvuruları için yetkilendirilmiş kuruluştur. 90 gün altı schengen vize başvurularınızı idata Almanya’dan başvurabilirsiniz. 90 gün üstü Almanya ulusal başvurularınızda ise Almanya konsolosluklarından başvuru yapmanız gerekmektedir. İdata İtalya’da ise tüm vize türlerinde başvuru yapabilirsiniz.

İdata’dan randevu almak için  0850 346 51 26 numarayı arayınız. Randevu alırken pasaport bilgileriniz lütfen yanınızda olsun. Verilen yanlış bilgilerde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

ÖNEMLİ !!! Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

Randevu aldıktan sonra size gerekli evrakların listesi verilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra randevu günü biometrik işlem için idata ofislerine gelmeniz gerekmektedir.

ÖNEMLİ UYARI !!! 25.09.2014’ten itibaren yeni sisteme geçilmiştir. Bu tarihten sonra yapılan başvurularda biometrik işleme girilecektir. Vize olumlu sonuçlandıktan sonra diğer başvuruda başvuru sahibinin birebir gelmesi gerekmemektedir. Biometrik işleminiz 5 yıl geçerlidir. Bu durumda hazırladığınız evraklarınızı adresimize iletmeniz yeterli olacaktır.,

ÖENMLİ UYARI !!! 12 yaş altı başvuru sahiplerinin başvuru sırasında olmasına gerek yoktur. 12 yaş altı kişiler elçilik tarafından çocuk sayıldığı için biometrik işleme alınmamaktadır.

Randevu Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

ÖNEMLİ UYARI !!! İşlem süreci 5 ile 15 iş günüdür. Lütfen bu işlem sürecini göz önüne alarak başvuru yapınız.

ÖNEMLİ UYARI !!! Vizenizin onay ya da red alması tamamen konsolosluk taktiridir. Vizenizin sonuçlanmasında  idata’nın ve diğer kurumların kesinlikle etkisi olamaz.