Oturum ve Pasaport

Oturum İşlemleri

Eğer göçmen veya expat olarak veya başka bir sebeple çalışma veya okumak için üç aydan daha uzun süre kalmak istiyorsanız ve Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Topluluğu veya İsviçre vatandaşı değilseniz oturma izni(MVV) almalısınız.

Avrupa vatandaşı iseniz bile üç aylık kalışınızın ardından mutlaka belediyeye kayıt yaptırmak zorundasınız. Ayrıca Göçmenlik bürosuna da (IND) oturum durumunuzu bildirmelisiniz. Tüm bu işlemlere Türk vatandaşı olarak başlayacaksanız bağlı olduğunuz konsolosluklardan işlem  yapmanız gerekmektedir. Oturum başvurusu yapmak için belirli kriterleri taşımanız gerekmektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için  bize ulaşınız.

 

ÖNEMLİ !!! Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

ÖNEMLİ UYARI !!! Her ülke vatandaşları için farklı prosedürler vardır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için gerekenler ile ilgili bilgiyi bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ulaşılabilir telefon numarası 0850 346 51 26

Randevu Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

Pasaport – Kimlik İşlemleri

Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Topluluğu, İsviçre vatandaşı ve diğer ülke vatandaşları için bağlı bulunduğunuz konsolosluklardan pasaport başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaportunuzun ya da kimlik belgenizin süresinin bitmesi , kaybolması  ya da yeni doğan bebeğiniz için ilk pasaport-kimlik  başvurunun yapılması için başvurular kabul edilmektedir. Pasaport ve kimlik başvurunuzu yetişkinler için ve çocuklar için yapabilirsiniz. Tüm bu işlemler için konsolosluğa kişinin bizzat gelmesi gerekmektedir.

İşlem yapılabilmesi için randevu alınız ve evraklarınızı tam bir şekilde iletiniz. Eksik başvurunun işleme alınması mümkün değildir.

ÖNEMLİ UYARI !!! Başvurunuzu yapmadan önce konsolosluk randevusu almanız gerekmektedir.Randevusuz kesinlikle işlem yapılmamaktadır. Randevunuzu aldıktan sonra hazırlamanız gereken  evrak listesi tarafımızdan verilecektir.

ÖNEMLİ UYARI!!! Gerektiğinde Almanya´nın Türkiye´deki dış temsilciliklerinin ilave belge isteme hakkı saklıdır.

ÖNEMLİ UYARI !!! Geçerlilik tarihi sona eren kimlik belgesinin uzatılması mümkün değildir, dolayısıyla mutlaka yeni bir kimlik başvurusunda bulunulmalıdır.

ÖNEMLİ UYARI !!! Pasaport ve Kimlik Belgesi için gerekli işlem süresi altı ile sekiz haftadır.