Randevu Formu

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Randevu Formu”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]NOT :Tüm Dünya ülkelerine vize alabilen yetkili öncü kuruluştur. Yukarıda ki Randevu Formu ile talep oluşturulabilir ve randevu alınabilir. İş saatleri içerisinde gün ve tarih için geri dönüş yapılacaktır.

ÇOK ÖNEMLİ !!! Lütfen başvuru sonucunuz hakkında bizi aramayınız.Başvurunuz sonuçlandığında tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

ÇOK ÖNEMLİ !!! Henüz başvuru yapmadıysanız  vize-pasaport-oturum başvurusu için 0850 346 51 26 yı arayınız.

ÖNEMLİ !!! Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

 

Almanya Vizesi iDATA Randevu Sistemi

Almanya konsolosluğu öncesinde parmak izi ve randevusuz girişler ile başvuru kabul ediyor ve sürekli aksilikler ve mağduriyetler meydana gelmekteydi, uzun süren bu başvuru çilesi sonunda iDATA firması ile biraz daha rahatlayarak insanları bütün bir sıkıntıdan kurtarmıştır.

Randevu Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

Bütün Schengen ülkeleri parmak izi sistemine geçmiş olup bağlı olan araçı kurumlardan randevu almak zorundadır. Almanya ve İtalya için İDATA RANDEVU alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

iDATA Randevusu

Almanya ve İtalya vize başuruları artık iDATA RANDEVU ile yapılmaktadır. Randevu almadan başvuru yapmak kesinlikle yasaklanmıştır. İdata üzerinden randevu almak istiyorsanız gerek tarafımızdan gerekse iDATA üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer evraklarınızda sorun var ise randevunuz iptal edilecek ve tekrar randevu almanız gerekecektir. Bunun önüne geçebilmek için evraklarınızı öncesinden bize kargo edebilir ve incelememizi sağlayabilirsiniz.

Almanya, İtalya, iDATA Randevu

Almanya ve İtalya konsoloslukları tarafından özel kurum olan iDATA firması başvurularınız kısa süreli ise bizzat kabul etmektedir. Gerekli evraklar listesini konsolosluklar İDATA firmasına vermiş ve bu evraklar ile iDATA randevu alarak başvuru yapabilirsiniz. iDATA firması vizenizin onaylanma kısmı ile değil başvurunuzu kabul etme işlemleri ile ilgilenmektedir.

VFS Global Randevu

VFS Global firmasının neredeyse tüm dünya ülkelerinde ofisleri bulunmaktadır. Birden çok ülkenin vize başvurusunu ülkesinde barındırak VFS Global başvuruların kabul edildiği başvuru merkezidir.VFS Global randevu sistemi ile tüm Dünya ülkelerini çeşitli nedenlerden dolayı ziyater edecek kişilere randevu verip evraklarını kabul eden kontrol eden sonrasında ilgili konsolosluklara veren bir firmadır.

Peki VFS Global hangi ülkelerin vize başvurularını kabul ediyor ?

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Dubai, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, Kanada, Malta, Polonya, Yunanistan vize başvuruları ile ilgilenmetedir. Burdaki ülkelerin hepsine VFS Global randevu vermekte ve işlemleri takip etmektedir.

Hollanda Vizesi VFS Global Randevu İşlemleri

Hollanda vizesi öncesinde iDATA firması üzerindeydi ancak artık tüm başvurular kabul eden firma VFS Global olmuştur. Bütün işlemlerinizi VFS Global tarafından yapabilirsiniz. VFS Globalın çalışma mantığı ile iDATA firmasının çalışma mantığı nereyse aynı olup Hollanda vizesi randevuleri VFS Global tarafından yapılmaktadır.

Hollanda Vizesi Randevu

Hollanda vizesi başvurularınız öncesinde VFS Global randevu sistemi ile randevu alıp size verilen gün ve tarihte evraklarınız ile başvuru yapabilirsiniz. VFS tarafından randevu almadan başvuru yapmak kesinlikle yasaklanmıştır. Peki randevu günü evraklarınızda eksiklik olduğundane olacak ? Eğer evraklarınızda yanlışlık hemen düzeltilemeyecek ise tekrar randevu almak zorunda kalabilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri Randevu Alımı

Avusturya vizesi almak istiyor iseniz işiniz acele ise lütfen acele edin çünkü Avusturya konsolusluğu belirli günler haricinde çalışmayan bir konsolosluktur. Hangi günler çalışıyor derseniz eğer Pazartesi, Perşembe ve cuma günü öğlen saatlerine kadar çalışmaktadır.

Avusturya vizesi randevu sistemi ile ilgilenen , VFS Global firması üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Eğer randevusuz giriş yapmayı dener iseniz kapıdan geri çevrilebilirsiniz. Sizin geldiğiniz gün randevusuna gelemen kişilerin yerine başvuru yapma hakkınız vardır.

VFS Avusturya Randevu

VFS Global firması Avusturya vizesi ilgilen yetkili acente olduğundan randevunuzu VFS tarafından almalısınız bizim aracılığımız ile alınan başvurular araçı bir kurum olduğumuzdan dolayı tarafımızdan tekrar VFS Global randevu tarafından randevu almamız gerekmektedir.

İspanya Vizesi VFS Global Randevu Sistemi

İspanya vizesi başvurular da artık VFS Global tarafından yapılmaktadır. Eğer başvuru yapacak iseniz öncesinde VFS Global randevu almanız gerekmektedir. Başvuruya geldiğinizde tarafınıza iletişmiş olan gerekli evrakları lütfen tam olarak tamamlayınız. Eğer evraklarınızda eksik olur ise evrağın önem deresine göre tekrar randevu almasına gerek duyulabilir. En erken randevu ise 2 gün sonrasınadır.

Türkiye’den büyük bir talep olan İspanya vizesi randevu bölümü aşırı yoğundan dolayı randevulerinizi öncesinden almanızı tavsiye ederiz. Eğer vizenizin acil olarak çıkmasını isterseniz VİP giriş ise VSF global İspanya randevu bölünden sıra beklemenize gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

Fransa Vizesi VFS Global Randevu Sistemi

Tüm Schengen ülkelerinin parmak izi uygulamasına geçtiğinden dolayı artık Fransa vizesi başvurularında VFS Global randevu alarak başvuru yapabiliyorsunuz. Tüm Schengen ülkelerinin ortak sismi olan VİST sistemi ile Fransa vizenizden sonra herhangi bir Schengen ülkesine başvuru yapmak isterseniz. Sizin gitmenize gerek kalmadan vekalet formu ile atadığınız kurum veya şahıslar başvuru yapabilir, VFS Global randevu alabilir, evraklarınızın sürecini takip edebilir, sizin yerinize pasaportunuzu VFS Globalden alabilir.

Yunanistan Vizesi VFS Global Randevu Sistemi

Yunanistan vizesi başvuruları ve randevu sistemi ile ilgilenen aracı kurum VFS firması randevu, başvuru kabul, evrak düzenlenmesi ile ilgilenen aracı yetkili bir acentedir.Vize başvurusu yapmadan önce VFS Global randevu alarak başvuru yapmalısınız. Randevu almadan gelir iseniz başvurularınız kabul edilmeyen kadar katı bir kuralı olan VFS Global randevu alıpda gelmeyen başvuru sahiplerinin yerine kabuletmektedir.

Genel itibari ile randevusuz kabul etmeyen VFS Global Yunanistan vizesi başvurularını vize departmanı üzerinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.Yunanistan vizesi başvurular için gerekli bilgiye ulaşmak ve randevu almak için VFS Global firmasını arayabilirsiniz.Eğer tarafımızdan destek almak ve daha profesyonel bir destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi VFS Global Randevu Sistemi

VFS Global firması Belçika vize takip, başvuru kabul, evrak düzenleme ve randevu sistemi ile ilgilenmektedir. Artık Belçika vize başvurular daha kolay ve hızlı bir şekilde kabul ediliyor ancak vizenizin onaylanması durumu VFS Global firmasından tamamen bağımsız Belçika konsoloslukları tarafından yapılmakadır. Belçika Vfs randevu alımları gerek tarafımızdan gerekse direk olarak VFS Global tarafından yapılmaktadır.

Belçika vizesi gerekli evrakları için ise yetkili acentelerden veya tarafımızdan online olarak öğrenebilirsiniz.VFS Global Belçika vizesi gerekli evrakları için yapmanız gerek bizi aramak ve daha detaylı bir bilgi başvuru yapmaktır.

Konsolosluk Randevu Sistemi

Amerika, Çek Cumhuriyeti, Çin, Finlandiya, Hırvatistan, İngiltere, İsviçre, Macaristan, Meksika, Mısır, Norveç, Portekiz, Romanya aracı kurumlar olmadan işlem yapan ülkelerdendir. Bu ülkeler için randevu işlemleri direk konsolosluklar aracılığıyla yapılmaktadır. Gerekli Evrakları aracı olarak yetkili acentalar aracılığı ile veya tarafımızdan online olarak gerçekleştirmenizde mümkündür.

Amerika Vizesi

Yurt dışına seyahat veya ticari amaçlı çıkış yapmak isteyen kişilerin bir takım vize başvuru işlemlerine tabii olarak yurt dışı vizesi almak için gerekli olan prosedürleri yerine getirmesi gidilmesi istenilen ülke Konsolosluğu tarafından istenilen bir süreçtir. Amerika vizesi almak için 90 günü geçmeyen vize başvuruları Amerika Konsolosluğu tarafından direk alınmaktadır. Amerika vizesi alınması için aracı bir kurum görev yapmamaktadır. Ancak vize başvuru sürecinde işlemler hakkında detaylı bilgi edinilmesi ve vize başvuruları için gerekli olan işlemler hakkında bilgi verilmesi ve hazır olması gereken evraklar ile pasaport hakkında gerekli düzenlemelerin yapılması ve vize başvuru süreci hakkında her bilginin alınması için destek veren bir kurum ve vize danışmanlığı hizmeti veren aracı kurumlar Amerika vizesi alma işlemleri hakkında bilinmesi gereken ve istenen her bilgiyi çözümler ve yurt dışına vize alma talebinde bulunan kişiye aktararak vize işlemlerinin hızlanması için destek sağlayan bir kurum rolü üstlenmektedir. Amerika vizesi almak için dikkat edilmesi gereken bir takım önemli prosedürler ve uyarılar bulunmaktadır. Bunlar vize işlemleri yapmak isteyen ve yurt dışına çıkış işlemlerinde dikkat edilmesi istenilen, önemli role sahip olan bilgi ve hususlardır. Bu bilgilerden en önemlisi Amerika vizesi alma sürecinde hazır edilmesi istenilen evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanılması ve güncel olarak teslim edilmesini sağlanmasıdır. Buna ek olarak Amerika vizesi almak isteyen kişilerin pasaportlarının yurt dışından dönüş tarihinden sonraki bir tarihe kadar geçerliliğini koruması ve pasaport üzerinde yırtılma, lekelenme ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması işlemler açısından sorun teşkil edilmesinin önüne geçmektedir. Amerika vizesi alırken vize başvurularının Amerika Konsolosluğu tarafından işleme alınması ve vize işlemlerinin sonuçlanma süreci işlemin türüne göre yaklaşık olarak bir iş haftası ile 3 iş haftası arasında sonuçlanabilmektedir.

Almanya Vize Randevu

İmzasız pasaportlara oldukça dikkat edilmektedir, muhakkak kontrol edin. Almanya Vizesi almak için gerekli evrakları üstte yazmıştım onları eksiksiz götürmeyi unutmayın. Bazı durumlarda mülakata tabi tutulmazken bazı durumlarda ise konsolosluktaki insanları neden gitmeniz gerektiğine dair ikna etmeniz gerebilir. Özellikle belgelerinizde göze çarpan risk faktörü bulunduğunda bu geçerli olacaktır. Eksiksiz bir şekilde tüm her şeyin tamam olması da vize alacağınız garanti etmez, yine reddetme hakkına sahiptirler. Normal şartlar altında vizenin çıkma süresi 10 gün olmakla birlikte süre uzayabilir. Ekstra evrakların istenmesi durumunda süre uzaması kaçınılmazdır. Bu nedenle tedbir olarak en az 1 ay önceden başvurun, ihmal etmeyin, fazla güvenmeyin. Vize ücreti de yine aldığınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Çalışma vizesi, öğrenci vizesi, turist vizesi, iş vizesi, ziyaretçi vizesi ve aile vizesi gibi birçok tür bulunmakla birlikte sadece birine müracaat edebilirsiniz. Amacınıza göre talep edeceğiniz vize türünü belirlemeyi unutmayın.

Avusturya Vize Randevu

Avusturya vizesi başvuru yapabilmek için gerekli evrakları tamamlamak gerekmektedir.Uçak gidiş geliş tarihleri davetiye süresi ve seyahat sağlıkları süresi aralığını tespit ettikten sonra randevu talebine bulununuz.Eğer Avusturya vizesi gerekli evrakları ile sorularınız var ise 0312 466 0 990 telefon numarasından destek alınız.

Danimarka Vize Randevu

Danimarka Vizesi, görevi vize işlemlerini yürütmek olan danışmanlık firmaları kanalıyla alınır. Konsolosluk bu işle direk ilgili değildir. Yalnızca uzun süreli vizeleri konsolosluktan alabiliyorsunuz. Ama kısa süreliler konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerinden alınıyor. Schengen vize sistemine dâhil olan Danimarka için alınan vize, bu sistem içindeki diğer ülkeler için de kullanılabilir. Kırmızı, gri ve yeşil pasaportu olanlardan üç ayı geçmeyecek ziyaretlerde vize istenmemektedir. Danimarka vize işlemlerinizde, gidiş Vize başvurusu sırasında sizden talep edilen ücret, vizenizin onaylanmaması durumunda iade edilmez. Danimarka Vizesi için başvururken evrakınızın eksiksiz olmasına özen göstermeniz, işlemlerinizin uzamasına engel olacaktır. Ülkeye gidiş amacınıza göre, alacağınız vize türü de farklı olacaktır. Başvuru sahibinin Danimarka’da bulunduğu süreçte masraflarını karşılayabileceğine dair belge. Öğrenci ise eğitim kurumundan aldığı öğrenci belgesinin aslı. Seyahat tarihinin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası. Başvuru sahibi çiftçiyse çiftçilik belgesi.18 Yaşından küçükse ebeveynlerden alınan noter tasdikli muvafakatname. Başvuru sahibi serbest meslek çalışanı ise kendi şirketinin antetli kâğıdına yazılmış bir dilekçe, vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret odası tescil nüshası, yetki belgesi, imza sirküleri, Türk Ticaret Sicil Gazetesi Danimarka vizesi alabilmek için gerekli belgelerdir. Konsolosluk bunların dışında belge isteme hakkına sahiptir. Vize başvurularını şahsen yapmalısınız. Vizeniz onaylandıktan sonra, almaya giderken beraberinizde götürmeniz gereken evrak da olabilir. Müracaatınızı yaptıktan sonra her şey yolunda giderse ortalama yedi ila oniş gününde işleminiz sonuçlanacaktır.

Yunanistan Vize Randevu

Yunanistan Vizesi Başvurusunda Önemli Uyarılar:

 • Pasaportunuz; Yunanistan vizesi müracaatında Pasaport sürenizin en az 1 sene olması gerekmektedir. Ayrıca gitmek istediğiniz tarihten en az 3 ay önce başvuru yapılabilmektedir.
 • Almış olduğunuz Yunanistan vizenizle dilediğiniz Avrupa ülkelerine rahatça giriş çıkış yapabilirsiniz ancak ilk olarak Yunanistan ‘ya giriş yapma zorunluluğunuz varıdır.
 • Yunanistan ‘ dan davet gönderen zatı muhteremlerin, özellikle akrabaların, aralarında kan bağı bulunan ailelerin ispatı tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerinden yapılabilmektedir.
 • Yunanistan’ dan davet gönderen kişinin akraba olup olmamasına, Davet eden kişinin aylık geliri ve  Yunanistan’ da ödediği vergilerin düşük olması durumunda vizede zorluklar çıkarabiliyorlar.
 • Finansal durumunuzun iyi olması durumunda vize almanız çok kolay iken ekonomik durumları zayıf olan insanların vize almaları bir o kadar da zordur.
 • Yalan beyan direkt olarak ret sebebidir.
 • Belgenin eksik olması durumun da bunun bir ret gerekçesi olduğunu ve konsolosluğun inisiyatifine bırakılmaması gerektiğinin altını çizelim. Zorunlu olmadıkça kesinlikle eksik evraklarla başvuru yapmayınız.
 • Vizenin bir egemenlik hakkı olduğu gibi kabul edilmeme durumunuzun olduğunu da bilmeniz gerekmektedir.

Norveç Vize Randevu

Vize genel hatları ile bakıldığında çok da zor olmayan sadece birkaç belge ile alınabilecek bir belgedir. Her ülkenin vizesi alınırken ayrı belgeler istenmektedir. Vize başvurusu yaparken öncelikle o ülkeye hangi amaç ile gideceğimizi belirlememiz gerekmektedir. Belirledikten sonra o seçime hangi form uygunsa o formu doldurmamız gerekir. Daha sonra bu bilgileri vize almak için verecek olduğunuz makamdan randevu almanız gerekir. Her ülke ayrı dokümanlar istediği için önceden bunları hazırlayıp öyle gitmemiz gerekir. Bundan sonra ise yapılması gereken tek şey mülakat. Karşınızdaki kişi sizi bir mülakata tabi tutar ve sizde onu ikna etmek için uğraşırsınız. Ne kadar iyi konuşursanız ikna ediciliğiniz o kadar iyi olacaktır.  Norveç Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Vizenin bittiği tarihten sonra en az 3 ay geçerli olan bir pasaport gereklidir. İki adet belirlenmiş boyutlarda ve arka planı beyaz olan, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, Aile toplum kâğıdı ve bu kâğıdın İngilizceye tercüme edilmiş hali gerekir. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, uçak bileti ve otel rezervasyonu ya da birisinin size verdiği sizin adınıza olan davetiye belgesini sunmanız gerekmektedir. İmzalı ve tam doldurulmuş Norveç Vizesi başvuru formu, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgeler tüm amaçlar için ortak olarak istenen belgelerdir. Bu yüzden ülkeye hangi amaç ile gidecekseniz o amaç ile istenen belgeleri de ayrıca bulundurmanız gerekmektedir. Bu belgeler öğrenci, işçi, akraba ziyareti, turistik amaçlı olarak çeşitlenmekte ve bu gezilerin hangisine başvura yaparsanız o çeşide uygun olarak sizden belge istenecektir.

Mısır Vize Randevu

Mısır’a vize alınırken yapılması gereken işlemler vardır. Yapılması gereken işlemlerin en başında Mısır Konsolosluğunun resmi internet sitesinde ya da Mısır konsolosluğu bulunan illerdeki şubelerden alınan başvuru formunun doldurulması gelmektedir. Başvuru formu Türkiye’den vize alacak herhangi biri için Türkçe ya da İngilizce gibi 2 dilde doldurulabilir. Bu işlemden sonra toplanan gerekli evraklar ile Mısır’da geçireceğiniz süre ve ileriki tarihlerde tekrar ziyaretiniz söz konusu olduğunda uğraşmamak için belirli sürelere ve şekillere ait vizelerden en uygun olanı seçilmelidir. Birçok çeşidi olan vizenin uygun olan türü seçilir. Genellikle en çok tercih edilen vize türü turistik vizedir. 21 günlük iş süresinde sonucu alınan bu vize, vize işlemlerinden önce temin edilmiş ve vize alacak kişi tarafından imzalanmış pasaport, 2 adet son 6 ay içinde çektirilmiş biyometrik fotoğraf ile ilk adım atılır. Ticari şirket ve şahıslar için başvuran kişinin ve şirketin türüne göre iş yerine ait belgeler, vergi levhaları, maaş bordrosu, Sosyal sigorta bilgileri gibi esas bilgileri içeren evraklar hazırlanır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan istenen belgeler ise; çalışılan birimden alınan resmi belge ile o birimde görev aldığını gösteren evrak, Mısır’da bulunulmak istenilen süre kadar çalışılan birimden alınan izin süresini gösterir belgeler ve maaş bordrosudur. Emekli olan vatandaşlardan istenen belgeler ise emekli maaşının miktarını gösterir maaş çizelgesi ve emekli olduğuna dair belgedir. Vize türüne göre yapılan işlemlerin tamamlanma süresi farklılık göstermektedir.

Macaristan Vize Randevu

Macaristan vizesi nasıl alınır? Macaristan Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize almadan girebilecek Türk vatandaşları ise şunlardır: Üç ayı geçmemek kaydıyla yeşil, kırmızı ve gri resmi pasaportu olanlar vizeden muaftır. ABD, Kanada ile Schengen’e taraf olan ülkelerde ikamet izni almış kişiler de Macaristan’a vizesiz girebilir. Bunun dışındaki kişilerin Schengen vizesi için randevu almaları gerekir. Macaristan vizesi çeşitleri ise turistik, ticari ve aile ziyareti şeklindedir. Vize işlemleri konsolosluk sitesinden online randevusu alınarak başlar. Randevu saatleri arasında, vize başvuru formu hatasız ve çok dikkatli şekilde doldurularak teslim edilir. Bunun dışında belirtilen belgeler hiçbir eksiği olmadan Macaristan Konsolosluğu’na elden teslim edilir. Macaristan vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Macaristan’a giriş vizesi alabilmek için ne amaçla gideceğinizi belirtmeniz gerekir. Bu açıdan turistik, ticari ve aile ziyareti şeklinde vize verilmektedir. Turistik vize için gerekli belgeler şunlardır: İngilizce olarak vize talep ettiğinize dair bir dilekçe, banka hesap dökümü veya banka hesap cüzdanı ilk hazırlanacak belgelerdir. Ayrıca gelir durumunu gösteren belge de getirilmelidir. (Şirketse ticari sicil gazetesinin bir fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, faaliyet belgesi, Bağ-Kur veya SSK dökümü gerekir. Bordrolu çalışanlarsa; faaliyet belgesi, SSK hizmet döküm belgesi ve son üç ayın maaş bordrosunu hazırlayacaktır. Devlet memurları ise maaş bordrosu ve resmi izin belgesi hazırlamalıdır. SSK işçileri de; SSK’dan işe giriş belgesi ve hizmet dökümü almalıdır. Öğrenciler ise öğrenci belgesinin aslını hazır etmelidir.) Bunların dışında nüfuz cüzdan fotokopisi, evliyse evlilik nüfuz cüzdanının sadece fotokopisi, pasaport, iki adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf, otel ve uçak biletini gösteren belgeler, seyahat sağlık sigortası. Ev hanımı olarak gidilecekse, gelirinin kimin karşıladığına dair gelir durumu belgesi gerekmektedir. Ticari vize ve Aile ziyareti için karşı taraftan davetiye durumunu belgeleyen evrakın aslı da belgeler arasındadır.

İsviçre Vize Randevu

 1. Pasaportunuz; İsviçre vizesi müracaatında Pasaport sürenizin en az 1 sene olması gerekmektedir. Ayrıca gitmek istediğiniz tarihten en az 3 ay önce başvuru yapılabilmektedir.
 2. Almış olduğunuz İsviçre vizeniz le dilediğiniz Avrupa ülkelerine rahatça giriş çıkış yapabilirsiniz ancak ilk olarak İsviçre’ye giriş yapma zorunluluğunuz varıdır.
 3. İsviçre’ dan davet gönderen zatı muhteremlerin, özellikle akrabaların, aralarında kan bağı bulunan ailelerin ispatı tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerinden yapılabilmektedir.
 4. İsviçre’ dan davet gönderen kişinin akraba olup olmamasına, Davet eden kişinin aylık geliri ve İsviçre’ de ödediği vergilerin düşük olması durumunda vizede zorluklar çıkarabiliyorlar.
 5. Finansal durumunuzun iyi olması durumunda İsviçre vizesi almanız çok kolay iken ekonomik durumları zayıf olan insanların vize almaları bir o kadar da zordur.
 6. Yalan beyan direkt olarak ret sebebidir.
 7. Belgenin eksik olması durumun da bunun bir ret gerekçesi olduğunu ve konsolosluğun inisiyatifine bırakılmaması gerektiğinin altını çizelim. Zorunlu olmadıkça kesinlikle eksik evraklarla başvuru yapmayınız.
 8. Vizenin bir egemenlik hakkı olduğu gibi kabul edilmeme durumunuzun olduğunu da bilmeniz gerekmektedir.

Online Randevu Sistemi ile artık vize almak çok daha kolay !

Yurtdışına çıkmak deyince hepimizin aklında birçok soru işaretleri beliriyor. Pasaportum var ama vize nasıl alacağım bilmiyorum. Gerekli evrakların neler olduğunu bilmiyorum, konsolosluklarda eksik evrak yüzünden vakit kaybetmek istemiyorum, vize başvurusu yapsam bile bir türlü olumlu cevap alamıyorum, gibi sorular yüzünden eminim ki çoğumuz yurtdışı hevesimizden vazgeçiyoruz.

Belki de çoğumuz doğru yönlendirilemiyoruz. Nereye gitmemiz gerektiğini, neler yapmamız gerektiğini, hangi evrakları hazırlamamız gerektiğini bilmiyoruz ve sırf bunları sormak içinde saatlerce yollarda vakit geçirmek istemiyoruz. Beklide hepimiz sırf bu uğraşlar yüzünden hayallerimizden vazgeçiyoruz. Peki, yok mu bu vize almanın kolay yolu. Elbette ki var makalemin devamını okuyarak bu stresli işi nasıl kolay ve doğru yönlendirilerek yapabileceğimizi görelim.

Teknolojinin ilerlemesi internetin bu kadar yaygın olarak kullanılması bizim bu konuda avantajımız oluyor. Yurtdışı hayallerimizden vazgeçmemeniz için çevrimiçi başvuru sistemi ile karşınıza çıkıyor. Peki nasıl oluyor bu online başvuru. Tek yapmanız gereken bilgisayarın başına geçip online randevu sistemini kullanmaktır. Online başvuru sistemine girdiğinizde hangi ülke için vize almak istediğinizi size seçenekler halinde sunuluyor vize başvurusu yapmak istediğiniz ülkeyi seçip o ülke için gerekli olan evrakları, ne yapmanız gerektiğini online başvuru formunu göreceksiniz. Online başvuru formunu elektronik sistemden eksiksiz ve doğru bir şekilde dolduruyorsunuz ve görüşmeyi yapacağınız yeri seçiyorsunuz. Bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmak size gideceğiniz ülkenin konsolosluğunda sıkıntı çıkmaması için avantaj sağlayacaktır. Başvuru formunu doldurdunuz sizden vize için uygun fotoğrafta yüklemenizi isteyecek fotoğrafınızı da yükledikten sonra yapmanız gerek onaya tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirmektir. Başvuru formunu doldurduktan sonra size takip edebilmeniz için bir kod verilecektir. Bu konu bir kenara yazmanız istenecektir. Başvuru formunu doldurduktan sonra indirip çıktısını almanız istenecektir. Başvurunuzu yaptınız, online başvurusu sitesinden gitmek istediğiniz ülke için gerekli diğer evraklarında neler olduğu yazılacaktır.

Örneğin gitmek istediğiniz ülkeyi sadece turistik olarak gitmek istiyorsunuz gerekli evrakların neler olduğunu bilmiyorsunuz online başvurusu sitesinden gitmek istediğiniz ülkenin turistik gezi sekmesine tıkladığınızda sizin için gerekli evrakları listeleyecektir. Mesela pasaportunuzun aslı, son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafınızı, uçak ve otel rezervasyon bilgilerinizi vs. ve online başvuru formunuz gerekli olacaktır.

Online başvurunuzu yaptınız. Görüşmeyi yapacağınız örneğin gideceğiniz ülkenin Ankara konsolosluğuna gidip gerekli evraklarınız ve başvuru formunuzla birlikte başvurdunuz. Geriye tek yapmanız gereken elinizdeki takip kodu ile birlikte online başvuru sisteminden vizenizi takip etmek olacaktır.

PROFESYONEL TELEFON DESTEĞİYurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler gereken belgeleri öğrenebilmek ve vize işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek adına telefonla destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Çoğu kişi iş ziyaretlerini ya da tatil eğlencelerini karşılamak adına yurt dışı seyahatlerini gerçekleştirmek istemektedir. Vize başvuru sürecine yönelmeden önce randevu talebinde bulunmalısınız. Randevu talebinizin onaylanmasının ardından gereken belgeler hakkında herhangi bir bilgi gereksinime ihtiyaç duyduğunuzda 7/24 saat online olarak hizmet veren telefonla destek yardımlarından en iyi şekilde istifade edebilir ve vize işlemleri hakkında yönelmek istediğiniz tüm soruları telefonla destek hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirecek olan kişiler gitmek istediği ülkede karar kıldıktan sonra telefon deste hizmetlerine yönelerek gitmek istediği ülkeyi söyleyerek randevu talebinde bulunabilir. Profesyonel bir destek ile vize başvurularınızdan önce randevu talepleriniz değerlendirilir ve randevunun ardından vize başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır. Tüm dünya vizeleri hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok kişi sürekli olarak hizmet başında olan telefonla destek merkezimizden ulaşarak gerekli evraklar hakkında öğrenmek istediğiniz pek çok detayı en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Günümüzde pek çok kişi vize için gerekli öngörülen belgeler için yeterli bir donanıma sahip olmayabiliyor. Böyle bir durumun yaşanmasının ardından yurt dışı seyahatlerini gerçekleştirecek kişiler eksik evrakları göndermekte ve vize için istenen belgeleri tamamlayamamaktadır. Bu nedenle profesyonel bir şekilde telefon aracılığı ile seyahat planı içerisine dâhil olan vatandaşlarımıza gerekli bilgiler verilmektedir. Yurt dışı tecrübesi olmayan kişiler için telefon destek hizmetleri ile gereken yardımlar en iyi şekilde yapılmakta ve bu sayede yurt dışı ziyaretlerine çıkacak olan bireyler bilinçlenmektedir.

Profesyonel bir destek almak isteyen kişiler sürekli olarak telefon hattında bilgi aktaran uzman vasıflı kişiler tarafından en iyi şekilde profesyonel telefon desteğini alabilirsiniz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtlar bulabileceğiniz ve vize işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağınız bir ortamınız olsun istiyorsanız sizlerde telefonla destek hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu sayede gitmek istediğiniz tüm ülkeler için aranılan vize şartlarını ve vize başvuru süreçlerini profesyonel bir telefon desteği sunan firmamızın da rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Bu sayede yurt dışı ziyaretleriniz için tüm sorularınız yanıt bulmasının ardından randevu talebinde bulunabilir ve randevunuzun ardından vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde yurt dışı ziyaret akınları oldukça fazlalaştığı için ilk defa yurt dışı tecrübesini yaşayacak kişiler için telefonla destek hizmetleri gerçekleşmektedir. Bu sayede vatandaşlarımız daha bilinçli bir şekilde hareket edecektir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]