Ulusal Vize

Almanya´da uzun süre kalmak istiyorsanız, buradaki bilgilerden faydalanabilir ya da 0820 299 90 80 telefon numarasından bizi arayarak tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Ulusal Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler (D Tipi Vize)

Eğer Almanya´da kesintisiz 90 günden fazla kalmak istiyorsanız, bir Ulusal Vize almanız gerekmektedir. Aile birleşimi, öğrenci veya çalışma amaçlı ikametler için doğru vize Ulusal Vizedir. Vize başvurusu sizin için yetkili Vize Bölümüne şahsen yapılmalı. Çocuklar da, kaç yaşında olursa olsunlar (bebekler de) başvuru sırasında hazır bulunmalılar. 12 yaş üstü kişilerden parmak izi alınacaktır.

 

ÖNEMLİ !!! Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır. Randevu için 0850 346 51 26 numarasını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

 

 

Vize Bölümlerine başvuruda bulunmadan önce Türkiye genelinde geçerli 0850 346 51 26  numaralı telefondan çağrı merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Çağrı merkezi Pazartesi – Cuma günleri arasında 08:30 – 12:30 ve 13:30 – 18:00 arasında hizmet vermektedir.
. (Randevuyu 0850 346 51 26  numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Randevu Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

Aile Birleşimi
-Almanya’da Evlenmek veya Almanya’daki Eşin Yanına Gidebilmek için Aile Birlesimi Vizesi
-Çocukların Almanya’ya Getirilmesi için Vize
-Alman Vatandaşı Olan Çocuğun Yanına Göç Etmek
-Evlat Edinilen Çocukların Evlat Edinen Ebeveynlerin Yanına Gitmesi

Almanya ülkesinde yaşayan eşinizin yanına kalıcı olarak gitmek istiyor veya Türkiye bulunan çocuklarını yanınıza almak istiyorsanız aile birleşimi talebinde bulunmanız gerekmektedir.
Almanya’da bulunan eşinin yanına gitmek isteyenler
Almanya ülkesinde yaşayan biri ile evlilik yaptıysanız ve oraya kalıcı olarak gitmek istiyorsanız firmamız aracılığı ile randevu alıp Almanya konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Gerekli evraklar listesine buradan ulaşabilirsiniz. VIP destek için bizi arayınız.
. (Randevuyu 0850 346 51 26  numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Almanya’ya çocuklarını kalıcı olarak getirmek isteyenler
Almanya ülkesinde yaşıyorsunuz ve Türkiye’de bulunan çocuklarını yanınıza kalıcı olarak getirtmek istiyorsunuz. Bunun için firmamızdan randevu talep edip Almanya konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Sizden istenen belgelerin bir listesine BİZİ ARAYARAK ulaşabilirsiniz
. (Randevuyu 0850 346 51 26  numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Çalışma Amaçlı Vizeler
-Türk TIR Şoförlerine Transit Vize
-Almanya`da Au Pair
-Almanya’da Staj Yapmak için Gerekli Vize Başvurusu Hakkında
-AB Mavi Kart
-Almanya’da Çalışmak
-Almanya’da İş Arama
-İstisna Akdi Çerçevesinde Sözleşmeli İşçi

Yüksek Öğrenim
-Burssuz Üniversite Öğrencileri
-Burslu Üniversite Öğrencileri
-Üniversite Adayı
-Almanya’da Almanca Öğrenimi, Yoğunlaştırılmış Dil Kursu

Geri Dönüş Hakkı
-Eski Alman Vatandaşları
-Genç Yabancı ve Emekliler İçin Ülkeye Dönüş
-İkamet İzin Süresinin Dolması veya Belgenin Kaybedilmesi Halinde Tekrar Ülkeye Giriş